Czym są kasetony reklamowe?

8 lutego, 2024 Posted by admin In Uncategorized

Reklamy otaczają nas z każdej strony, przez co znalezienie sposobu na wyróżnienie się nie jest takie łatwe. Jedną z form są kasetony reklamowe. Choć nazwa brzmi tajemniczo, spotkaliśmy się z nimi wszyscy – nierzadko również je podziwiamy, bowiem mogą być prawdziwym dziełem sztuki!

Kasetony z powodzeniem zastąpiły tradycyjne szyldy i często są też tak potocznie nazywane – mimo, że jest to błąd, w użyciu potocznym obie formy są poprawne i w wielu przypadkach nawiązują do tego samego produktu reklamowego. Czym są kasetony, gdzie możemy je spotkać i przede wszystkim jakie są ich rodzaje?

Kaseton reklamowy – co to?

Idąc ulicą z pewnością zauważyłeś nad sklepami czy punktami usługowymi tablice, które nazywasz szyldem. To nic innego, jak kasetony reklamowe – z biegiem lat wyparły one tradycyjne szyldy, bowiem są znacznie nowocześniejsze, a mnogość rozwiązań, jakie można zastosować w przypadku kasetonów sprawia, że są one chętnie wybierane przez właścicieli sklepów.

W skrócie można zatem powiedzieć, że kaseton reklamowy to nic innego, jak tablica. Może być jednostronna – taką montuje się bezpośrednio do ściany – lub dwustronna – wtedy wiesza się ją na specjalnych haczykach. Ale kasetony mogą być również wielowymiarowe, co także jest dość często spotykaną formą.

Jakie są rodzaje kasetonów reklamowych?

W akapicie wyżej wspomnieliśmy o podstawowym podziale kasetonów. Jednak w przypadku materiałów reklamowych kasetony dzieli się jeszcze między innymi na wewnętrzne i zewnętrzne. Jak nazwa wskazuje, można używać ich w środku lub na zewnątrz.

Kasetony zewnętrzne wykonane są z bardziej wytrzymałych materiałów, co też przekłada się na wyższą cenę. Muszą one bowiem znieść różne warunki pogodowe – wiatr, deszcz, mróz i promienie UV, a przy tym zachować swój nienaganny wygląd. Kasetony wewnętrzne są oczywiście wykonane z mniej wyspecjalizowanych materiałów, ich cena jest niższa, ale przeznaczone są głównie do wieszania wewnątrz pomieszczeń.

Klasyfikacja kasetonów na tym się jednak nie kończy. Na rynku są bowiem jeszcze kasetony świetlne. To je najczęściej widzimy przy sklepach i punktach usługowych – są lepiej widoczne i przyciągają wzrok również w nocy.

Po co wykorzystuje się kasetony reklamowe?

Reklama to nie tylko informacja produktowa, ale również firmowa. Kasetony reklamowe ułatwiają znalezienie sklepu czy usługi, są również drogowskazem dla klienta. Nie bez powodu ten nośnik reklamowy stosuje się zarówno nad wejściem do sklepu, jak i przy biurowcu, akcentując tym samym siedzibę firmy.

Na kasetonie może znaleźć się samo logo, nazwa firmy, ale mogą one również być nieco bardziej skomplikowane i zawierać informacje produktowe czy ofertowe.

Kasetony reklamowe to bardzo popularna i nienachalna forma reklamy, która pomaga klientom w znalezieniu produktu lub usługi, której potrzebują. Dobrze przygotowany kaseton to także reklamowe dzieło sztuki, które z pewnością zostanie zauważone. Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem, jakie korzyści dają kasetony reklamowe.